Adobe Firefly! Niedoceniony generator grafik? 🤖🖼️

Firefly słodki zrzędliwy futrzany puggle w koronie kwiatów, hiperrealistyczne zdjęcie 46296

Moim zdaniem Adobe Firefly jednym z najlepszych generatorów grafik. Szkoda, że jest tak pomijany przez mainstreamowe media zajmujące się tematyką AI, które trąbią wyłącznie o Midjourney, Dalle i ewentualnie o Stable Diffusion.
Trafiłem na Firefly na blogu profesjonalnego grafika, a wcześniej o nim nie słyszałem, mimo, że mocno interesuje się AI. Dlatego wydaje mi się, że Adobe Firefly funkcjonuje przede wszystkim wśród specjalistów. A szkoda, bo jest dostępny dla każdego i prawie za darmo.

Adobe Firefly to innowacyjne narzędzie generatywnej sztucznej inteligencji, które umożliwia tworzenie wysokiej jakości grafik, efektów tekstowych i palet kolorów za pomocą prostych poleceń tekstowych. Oto kilka praktycznych aspektów, które wyróżniają Adobe Firefly:

  • Wszechstronność: Firefly oferuje narzędzia AI specjalnie zaprojektowane dla potrzebkreatywnych, takie jak generowanie obrazów z opisów tekstowych, dodawanie lub usuwanie obiektów, transformacja tekstu i wiele innych.
  • Integracja z aplikacjami Adobe: Firefly jest wbudowany w takie aplikacje jak Photoshop i Illustrator, co ułatwia tworzenie i edycję grafik bez konieczności opuszczania ulubionych programów, ale Ty nie musisz mieć tych programów i możesz korzystać z wersji online.
  • Target biznesowy: Szkolony na obrazach Adobe Stock, Firefly jest zaprojektowany do generowania konkretnychobrazków, które właśnie potrzebujesz.
Firefly słodki zrzędliwy futrzany puggle w koronie kwiatów, hiperrealistyczne zdjęcie 46296 original

W porównaniu z innymi narzędziami, takimi jak DALL·E 3 czy Midjourney, Firefly wyróżnia się integracją z innymi aplikacjami Adobe oraz dotepnośią online dla wszystkich, więc sam wybierasz jak chcesz z niego korzystać. Firefly jest również projektowany z myślą o odpowiedzialności i przejrzystości w AI, dlatego licencja na obrazki z tego generatora wymaga zaznaczenia, że powstały przy współudziale AI.

Adobe Firefly oferuje darmowy plan, który pozwala na generowanie do 25 obrazów miesięcznie. W zasadzie to ma 100 obrazów, bo wygenerowanie 4 wariantów jednego prompta, to 1 darmowy kredyt (nie jak we Freepik, gdzie 4 obrazki to 4 kredyty). Jest to świetna opcja dla osób, które chcą wypróbować możliwości AI bez ponoszenia kosztów. Dla bardziej wymagających użytkowników dostępny jest również plan premium.

Korzystanie z Adobe Firefly to nie tylko dostęp do potężnych narzędzi generatywnej AI, ale także wsparcie dla twórczego podejścia oraz możliwość uczciwego i bezkosztowego komercyjnego wykorzystania wygenerowanych unikatowych materiałów.

Słowem zakończenia polecam pobawić się profesjonalnymi ustawieniami, gdzie możemy symulować preferencje aparatu, takie jak: czas naświetlania, szerokośc przysłony, ogniskową obiektywu, etc. I faktycznie mają wpływ na jakość wygenerowanej grafiki.

Find this content useful? Share it with your friends!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *