Darmowe szkolenie z WordPressa dla osób niepełnosprawnych![BRAK MIEJSC!]

darmowe-szkolenie-wordpress-dla-niepełnosprawnych

Niestety miejsca były limitowane, a zainsteresowanie przerosło nasze oczekiwania i już pierwsze osoby są zapisane. Podobnie z edycją szkolenia w lutym/marcu. Dlatego chwilowo wstrzymujemy zapisy! Jeśli planowane edycje okażą się sukcesem, to będzie trzecia w kwiecień/maj 2023. Badźcie czujni!

Dzięki jeszcze raz wszystkim, którzy napisali!

bezplatny-kurs-wordpress-dla-niepelnosprawnych

Dlaczego to robimy za darmo?

Jeśli sobie zadałeś, to pytanie to śpieszmy z odpowiedzią. Po pierwsze robimy to za własne pieniądze, więc jesteśmy w 100% niezależni, a od jakiegoś czasu prowadzimy projekt RETROMEDIA ProSpołecznie i to jest część tej akcji, bo wierzymy, że najlepszy biznes to ten etyczny i odpowiedzialny społecznie. Nie jesteśmy ogromną korporacją, ale jak wspomnieliśmy wyżej, mamy zasoby, żeby nauczyć cię nowych rzeczy. Normalnie godzina takiego szkolenia kosztuje ok. 90 zł brutto za 45 min, a Ty nic nie płacisz jeśli spełnisz warunki, które są opisane nieco poniżej.
Po drugie uważamy, ze administracja państwa trochę dyskryminuje ludzi niepełnosprawnych, nakładając na nich limity zarobkowe i strasząc odebraniem świadczeń, więc chcemy ci dać zawód, który pozwoli Ci być niezależnym. Tym bardziej że w dobie kryzysu część firm przeniesie się całkiem lub częściowo do internetu i jest to świetna okazja dla webdesignerów i webdeveloperów.
Po trzecie nie ukrywamy, że chcemy, żeby część z was została naszymi biznes-partnerami na B2B (spoko ogarniemy limity 😉) i jeśli szkolenie będzie szło sprawnie, to być może zaproponujemy Ci współpracę i od czasu do czasu zlecimy jakiś projekt. Tym bardziej że przechodzimy z JDG na spółkę z o.o. i w 2023 roku będziemy mocno skupiać się na zagranicy. Przy okazji nie będzie nam przeszkadzało, jeśli po szkoleniu będziesz chciał działać sam i będziesz naszą konkurencją. Lubimy kapitalizm, więc luz! 😉

Kto może przystąpić do szkolenia?

Każdy, kto ma wydane orzeczenie o stopniu niepełnosprawności do celów rentowych i jednocześnie sygnowane odpowiednią instytucją. Dlatego, będziemy musieli zweryfikować Twoją dokumentację, która potwierdzi stan faktyczny. Przy czym nie będziemy chcieli dokumentacji medycznej, ale co najwyżej okazanie decyzji o przyznaniu stopnia niepełnosprawności (grupy inwalidzkiej) lub legitymacji osoby niepełnosprawnej i odcinek renty, lub dowód, że ją pobierasz.
Czemu tak dopytujemy o rentę? Bo z reguły dotyczy ona osób najbardziej dotkniętych przez los i takim przede wszystkim chcemy pomóc. Nie będziemy tego nigdzie archiwizować – okażesz raz i to wystarczy.

Pamiętajcie, że jest limit na 3 osoby!

Jak będzie wyglądać szkolenie?

Szkolenie jest w 100% online. Chyba że jesteś z Torunia, to może być stacjonarnie. Nie ma limitu czasowego, ale jeśli będziemy widzieć, że nie dajesz sobie rady, to przerwiemy szkolenie. Tak samo Ty możesz przerwać w każdej chwili i nie będziesz musiał nic płacić. Do nauki używamy platformy Google Meet, więc – jak wspomnieliśmy wyżej – potrzebujesz komputera z internetem.
Czasem może się zdarzyć, że będziemy musieli użyć AnyDeska, jeśli problem będzie wymagał naszej interwencji. Całość uczymy metodą Kolba, a na każdą lekcję będziemy musieli się umawiać co najmniej 48h przed lub ustalimy jakiś grafik zajęć z góry.

Czego się nauczysz?

Zakres szkolenia jest bardzo precyzyjnie ustalony i wymieniam jego skladniki poniżej:
– podstawowa praca z XAMPP (lokalny serwer na komputerze)
– zaawansowane praca z WordPressem (manualna instalcja, instalowanie wtyczek, instalowanie i przerabiane szablonów, podstawowe utwardzanie WP, child theme, debugowanie WP, podstawy web builderów, backupowanie, etc)
– zaawansowanej pracy z Woocommerce (instlacja, ustawienia, podpinanie zewnętrznych serwisów, etc.)
– podstawy HTML, CSS, JS i PHP (będziemy samodzielnie pisać część kodu lub ją edytować)
– podstawowa praca z MySQL (dodawanie nowego użytkownika, hashowanie haseł, zmiana przedrostka bazy, omówienie tablic i podstawowych komend, etc)
– praca na hostingu współdzielonym (cpanel/directadmin, htaccess, przenoszenie strony, logi, parkowanie domeny, eksport i import bazy w myphpadmin, etc)
– praca na konsoli Chrome DevTools

Co ci daje kurs?

Może jeszcze nie będziesz na poziomie Junior Web Developera, ale na początek dostaniesz konkretną wiedzę i pamiątkowy certyfikat, ale nie gwarantujemy, że wszyscy będą go uznawać. Dodatkowo dostaniesz kubek „Wesołego Absolwenta” i książkę niespodziankę, ale o WordPressie.

Tak jak pisaliśmy wyżej, nie obiecujemy ci pracy, ale kawał konkretnej wiedzy. Rekomendujemy zrobić jeszcze ze 2-3 projekty na rozgrzewkę, a potem już mieć plan i działać. Jeśli nawet nie będziemy współpracować, a spotka cię „biały ekran śmierci” charakterystyczny dla WordPress zwiastun problemów, to zawsze możesz do nas napisać.

Uważasz, ze kurs jest dla Ciebie, to do nas napisz. Wszystko znajdziesz w zakładce kontakt!

Find this content useful? Share it with your friends!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *