Do LastPass zadzwonił „lewy” dyrektor.

lastpass-deepfake-ceo-haker-AI

Deepfake to technologia wykorzystująca sztuczną inteligencję do manipulacji multimediów, takich jak nagrania audio i wideo. Ostatnio firma LastPass padła ofiarą ataku wykorzystującego deepfake. Pracownik otrzymał serię połączeń, wiadomości tekstowych i wiadomość głosową z udziałem deepfake, podszywającego się pod dyrektora wykonawczego, za pośrednictwem WhatsApp.

Dzięki podejrzeniu pracownika oraz reakcji na niecodzienne zachowanie, atak został szybko zidentyfikowany i zgłoszony wewnętrznemu zespołowi ds. bezpieczeństwa. Choć nie doszło do żadnego uszczerbku dla firmy, incydent ten podkreśla rosnące zagrożenie, jakie stanowią deepfake dla firm i organizacji.

Przypadki takie jak atak na LastPass alarmują branżę cyberbezpieczeństwa, zachęcając do podjęcia działań prewencyjnych i zwiększenia świadomości na temat tej nowej formy zagrożenia. W obliczu coraz bardziej wyrafinowanych ataków cybernetycznych, edukacja pracowników oraz ścisłe przestrzeganie procedur bezpieczeństwa stają się kluczowe dla ochrony firm przed stratami finansowymi i reputacyjnymi.
Więcej w artykule poniżej.

Find this content useful? Share it with your friends!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *