ciemnastrona.com.pl – blog warty Twojej uwagi

ciemnastrona-com-pl-blog-warty-uwagi

W normalnych warunkach powinienem polecać jedynie mój blog, a nadrzędnie mam tak, że polecam wartościowe miejsca w sieci, a właśnie taką – wartą Twojej uwagi – jest witryna www.ciemnastrona.com.pl. Trafiłem na ten blog z polecenia Jakuba Mrugalskiego, który w swoim newsletterze z dnia 05.04.2004 polecił artykuł analizujący cyfrowy atak na narzędzie 'do pakowania’ XZ. Zapraszam do krótkiej recenzji.

Artykuły

Autor nie zdradza swojej tożsamości, ale ma niezwykle lekkie pióro. Układ artykułów jest bardzo elegancki, treść przejrzysta. Na moment pisania tego posta jestem po lekturze kilku wpisów i na pewno będę wracał. Trochę brakuje mi normalnego menu i newslettera, ale to autor bloga jest gospodarzem, więc trzeba się godzić na to, co ma nam do zaoferowania. Tematy poruszane są bardzo fajne, a jak opisuje redaktor, jest to 'blog o ochronie prywatności i przekrętach korporacji. Bez teorii spiskowych.’ Ja polecam artykuł pod tytułem „AI i współcześni szamani”, gdzie autor rozwiewa trochę mitów i w zasadzie tłumaczy, czym tak naprawdę jest AI. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale to bardzo dobrze napisany merytoryczny materiał.

Strona

Strona według deklaracji autora i narzędzi do wykrywania CMS-a stoi na Jekyll i jest hostowana na GitHubie. Jestem starym wordpressiarzem i nie znam tego generatora, ale strona jest mega lekka, zero reklam, zero śledzących bajerów, więc będzie bezbłędnie 'śmigać’ na starszych telefonach. Autor w niektórych artykułach opisuje, jak zwiększyć swoją prywatność, a takie minimalistyczne podejście dobrze o nim świadczy, bo nie potwierdza się stare powiedzenie, że szewc bez butów chodzi. Tutaj szewc chodzi w porządnych butach.

Reasumując! Dobrze napisane. Ciekawe tematy. Strona lekka bez zbędnych bajerów! Polecam i mam nadzieję, że ten skromny link zwrotny pozwoli autorowi trochę być bardziej widocznym w sieci. Ocena 5/5.

Find this content useful? Share it with your friends!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *